Oppo Find X6 serisi, artık geri sayım için hazır

Oppo Find X6 serisi, artık geri sayım için hazır

Oppo Find X6 serisi, artık geri sayım için hazır

Yeni amiral gemisi akıllı telefonlar, son yonga setleri ve en son teknoloji kamera donanımlarıyla birlikte dikkat çekici bir tasarıma sahip olacak. Şimdiye kadar bu cihazlar hakkında ne kadar bilgi edinilmiş, bir göz atalım.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tasarım ile başlayalım, hem Oppo Find X6 hem de X6 Pro benzer bir tasarıma sahip olacak. Her iki cihaz da kavisli bir arka yüzeye ve kavisli kenarlara sahip. Her iki akıllı telefonda da, üçlü kamera düzenlemesi, bir LED flaş ve bazı sensörler bulunan büyük bir dairesel kamera adası var.

Find X6, 6,74 inçlik bir ekranla gelecek ve ekran çözünürlüğü 2772 x 1240 piksel olacak. Bu ekran 40-120Hz aralığında adaptif bir yenileme hızına ve 1.400 nitlik bir maksimum parlaklığa sahiptir. Öte yandan Pro sürümü, daha büyük 6,82 inçlik bir ekrana sahip, daha yüksek bir çözünürlüğe (3168 x 1440 piksel) ve etkileyici yerel maksimum parlaklığa (2500 nits) sahip olacak.

Find X6 ve Find X6 Pro, yonga setlerinin güçlerinde de farklılık gösterir, ilk model MediaTek Dimensity 9200 işlemciye sahipken, diğeri Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile çalışır. Ancak her iki model de LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 dahili depolama özelliklerinde benzerlik gösterir.

Her iki akıllı telefon da Geekbench’te ortaya çıktı ve bu durum performansları hakkında bir fikir edinmemizi sağladı. Find X6 Pro, Geekbench’in tek çekirdekli ve çoklu çekirdekli test sonuçlarında sırasıyla 1494 ve 4973 puan aldı. Öte yandan, Find X6 modeli, Geekbench 5’te tek çekirdekli bir skor olan 1806 ve çoklu çekirdekli bir skor olan 4705 elde etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu akıllı telefonlar, OPPO’nun ColorOS arayüzüyle özelleştirilmiş en son Android 13 işletim sistemini kullanıyor. Find X6, hızlı 80W şarj desteği olan 4800mAh bir batarya ile birlikte gelirken, Pro sürümü 5000mAh bir bataryaya sahip ve ayrıca süper hızlı 100W şarj desteği de cabası. Bakalım artık tanıtımına saatlerin kaldığı bu cihazlar, bizlere ne gibi sürprizler sunacaklar.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber