hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Oppo o iddiaları yalanladı

  Oppo o iddiaları yalanladı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Oppo ve OnePlus’ın çok yakında Avrupa pazarından çekileceği iddiasının teknoloji dünyasında şaşkınlık yaratması üzerine iki şirketten açıklama geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu hafta başında ortaya çıkan bir söylenti, akıllı telefon pazarının gündemine bomba gibi düştü. Çünkü bu habere hem Çin’in önde gelen telefon üreticilerinden Oppo, hem de kardeş markası OnePlus sürpriz bir kararla Avrupa pazarından çekilecekti. İki önemli telefon üreticisinin dünyanın en önemli pazarlarından birinden bir anda çekilecek olması, tahmin edeceğiniz gibi şaşkınlıkla karşılandı. Peki bu iki şirket gerçekten de iddia edildiği gibi Avrupa pazarından çekiliyor mu?

  Şok etkisi yaratan bu iddianın gündeme taşınması üzerine söz konusu şirketlerle temasa geçen basın mensupları, söylentilerin pek de doğru olmadığını öğrendi. Hem Oppo hem de OnePlus, basın mensuplarına verdikleri demeçte, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını gayet net bir dille açıkladı.

  Hafta başında ortaya atılan bu iddianın bu kadar büyük şaşkınlık yaratmasının başlıca sebebi, şu anda hem Oppo’nun hem de OnePlus’ın aslında oldukça başarılı bir dönemden geçiyor olması. Eğer bu şirketler bir kriz durumunda olsaydı Avrupa pazarında çekilme kararı biraz daha anlaşılır olabilirdi. Ancak iki şirketin de son dönemde çıkardığı telefonlarla başarı yakaladığı ve telefonlarına yenilerini eklemeye devam ettiği bu dönemde böyle bir karar alınması gerçekten şaşırtıcı olurdu. Nitekim bu iddialar da asılsız çıktı zaten.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bildiğiniz gibi OnePlus kısa süre önce yeni akıllı telefonu OnePlus 11’i piyasaya sürdü. Öte yandan Oppo ise Find X6 serisini kullanıcılarla buluşturdu. Ayrıca katlanabilir telefonlar alanında da dikkat çekici ürünler ortaya koyuyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow