Origin’de artık bedava oyunlar olmayacak

Origin’de artık bedava oyunlar olmayacak

Origin’de artık bedava oyunlar olmayacak

Electronic Arts tarafından kurulan Origin platformun bundan sonra bedava oyunlar sunmayacak. EA, Origin On the House programını sonlandırdığını duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oyun dünyasının önemli isimlerinden biri olan Electronic Arts, Steam ile rekabet edebilmek adına Origins isimli bir platform kurmuştu. Bu hamle ile birlikte Electronic Arts’ın ilk işi tüm oyunlarını Steam’den Origin’e kaydırmak oldu.

PC oyuncuları, Electronic Arts oyunlarını satın alabilmek için mecburen Origin hesabı açıyorlardı. Bu strateji de Origin’in kullanıcı sayısını arttırmada yeterli olmayınca, 2014 yılında Origin On the House programı duyuruldu.

Electronic Arts, Origin On the House programı dahilinde 2014’ten, 2018 yılına kadar EA logosu taşıyan 35 oyunu, üyelerine ücretsiz olarak sundu. Bu yapımlar arasında Dead Space, Dragon Age, Syndicate gibi AAA kalitesinde pek çok yapım da mevcuttu. Fakat her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi, On the House programının da artık sonuna gelindi.

EA tarafından yapılan resmi açıklamada On the House programının sonlandırıldığı belirtildi. İşin iyi yanı ise bu program kapsamında dağıtılan oyunların, kullanıcıların kütüphanesinde kalmaya devam edecek olması.

Peki EA bu programı neden sonlandırdı? Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Origin Access Premier isimli bir program duyurulmuştu. Aylık abonelik ücreti sistemi ile çalışan bu programda, tüm EA oyunlarına ücretsiz erişim fırsatı mevcuttu. Dolayısıyla EA yeni sistemini öne çıkarabilmek adına On the House’u sonlandırmış olabilir.