Ortaya atılan son iddialar oldukça ses getirecek

Ortaya atılan son iddialar oldukça ses getirecek

Ortaya atılan son iddialar oldukça ses getirecek

Yeni iPhone modelleri hakkındaki bu iddia çok konuşulacak. Apple iPhone’lar her zaman için dünya genelinde en çok satan akıllı telefonlardan biri olmuştur ve şirket, her iterasyonla cihaza yeni özellikler eklemeye gayret gösterir. Ancak, Apple halen bazı teknoloji ve özelliklerde bazı amiral gemisi Android modellerine göre geri kalmaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çoğu premium Android akıllı telefonu, cihazı kilitlemek için ekrana gömülü biyometrik kimlik doğrulama özelliğiyle birlikte gelirken, Apple henüz böyle bir teknoloji eklemeyi başaramadı ve görünüşe göre yakın zamanda da bunu gerçekleştiremeyecek.

Ross Young’un son raporuna göre, Apple, akıllı telefonlarına ekrana gömülü Face ID teknolojisini 2025’e kadar uygulama olasılığı düşük. Bu nedenle, ekran çentiği olmayan iPhone’lar bekliyorsanız, Cupertino merkezli teknoloji devinin ekrana gömülü teknolojiyi yakın zamanda uygulamaya hazır olmadığını belirtmek gerekiyor.

Daha önce, ekrana gömülü Face ID teknolojisine sahip Apple iPhone’un 2024 yılında resmi olarak piyasaya sürülebileceği bildirilmişti, ancak sensörle ilgili sorunlar nedeniyle bu sürenin ileriye kaydırıldığı görünüyor. Önerilen yeni süre takvimi doğruysa, Apple iPhone 17 serisi, Face ID bileşenlerinin ekrana gizlendiği ilk serisi olacak.

Apple, iPhone’lara ekrana gömülü Face ID teknolojisini eklediğinde bile, telefonun ön yüz kamerası sensörleri için bir deliğe sahip olacağı söyleniyor. Akıllı telefonlarda büyük değişiklikler beklerken, şirketin yeni teknolojileri uyguladığı iPhone’un tasarımında neler olacağı hakkında spekülasyon yapmak için henüz çok erken. Yeni iPhone modelleri hakkındaki bu iddia çok konuşulacak.