Oyun dünyasının en korkutucu karakterleri!

Oyun dünyasının en korkutucu karakterleri!

Video oyunları pek çok kişi için, gerçek hayatın endişelerini bir an için unuttukları bir liman. Elbette oyun dünyasında da, kabusların baş konuğu olabilecek bazı karakterler mevcut. Bu figürleri, sizin için inceledik.

Oyun oynamak, bizce dünyanın en keyifli hobilerinden biri. Sürekli meşgul olan beynimizi, mutluluk hormonları Endorfin ve Seratonin ile güçlendirmek ve gerçek hayatın stresinden bir an olsun kurtulmak inanılmaz bir deneyim.


oyun


Elbette bazı oyunlar, beynimizin adrenalin salgılayan kısmına hitap ediyor. Resident Evil (En azından ilk üçleme), Silent Hill, The Evil Within, Dead Space serisi, Condemmed ve F.E.A.R; söz konusu yapımlar arasında listelerde kendilerine kolayca yer bulabiliyor.


Oyun dünyasının en korkunç karakterlerinden bazılarını, sizin için derledik.


The Witch (Left 4 Dead)


Aslında The Witch, Left 4 Dead'in zararsız figürlerinden biri ama onun yakınında gezinirseniz, acı dolu bir ölümle karşı karşıya kalabilirsiniz. Hüzün dolu çığlıklarıyla kendini gösteren varlık, son raddeye gelindiğinde karşılaştığınız en ölümcül figürlerden birine dönüşüyor.


ALMA (F.E.A.R)


Fear üçlemesi, dünya çapında büyük başarılar elde ettiyse, bunu cani korku ikonu Alma'ya borçlu. Alma, kökeni Japon mitolojisine dayanan The Ring ve The Grudge filmlerindeki çocuk kötülere inanılmaz düzeyde benziyor. F.E.A.R'ı oynarken, karşınıza çıkan bir sanrı mı, yoksa gerçek mi sorusuyla sıklıkla karşılaşabiliyorsunuz.


Cherub (Doom 3)


Cherub, kesinlikle Doom serisinin en rahatsızlık verici karakterlerinden biri. Çığlık atarak ağlayan ve mutasyona uğramış uzuvlara sahip, saf kötü bir karakterle karşı karşıyayız.


Crawler (Dead Space 2)


Alma ve Cherub'a benzer özellikler taşıyan bir kurgu karakterlerle karşı karşıyayız. Her Necromorph, damarlarımıza adrenalin pompalarken, bu minyon ama ölümcül tipler daha fazlasını sunuyor.


Pyramid Head (Silent Hill)


Oyun dünyasının, açık ara ürkütücü karakterlerinden biri. Bu figürü öldürmenizin veya en azından etkisiz hale getirmenizin tek yolu, metal başlığına onlarca kurşun yağdırıp, çınlamadan dolayı delirmesini beklemek.


Sarah Kerrigan (StarCraft)


StarCraft evrenindeki saf kötülük, Sarah Kerrigan olarak somutlaşıyor. Köklerinde az da olsa iyilik taşıyan karakter; Arcturus Mengsk'in eylemleri neticesinde, simbiyotik uzaylı ırk Zerg'lerin kraliçesi haline gelerek, oyunculara kan kusturuyor.


Regenerator (Resident Evil 4)


Resident Evil 4 her ne kadar köklerinden kurtulup, bir aksiyon oyunu haline dönüşse de, tüylerimizi ürperten karakterlerle donatılmış. Regenerator karakteri, insanın içindeki ilkel korkuyu su üstüne çıkarıyor. Resident Evil 3'deki Nemesis çok güçlü bir karakterdi ve ama korku skalasında Regenerator ile kıyaslanamaz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS