Oyun dünyasının önde gelen karakterleri bakalım nasıl hayat buluyor?

Oyun dünyasında bazı karakterler çoğu zaman oyuncuları derinden etkileyebiliyor. Bu etkilenme durumundan ortaya çıkan ve sanat kategorisine alabileceğimiz cosplayler, hayatımıza renk katabiliyor. Peki, bu cosplay olayı nereden çıktı?1970 yıllarında Japonya’da okuyan kolej öğrencileri anime ve manga karakterlerinin kostümlerini giymeye başladı.
Çizgi romanlara ve animelere olan ilginin günden güne artması ile bu olay iyice yaygınlaştı. Öğrenciler daha sonraları ise okul ve üniversite etkinliklerine sevdikleri karakterlerin kostümleriyle katıldılar. Bir nevi batıdaki maskeli balo partisi gibi.
Cosplay’in fikir babası olarak isimlendirebileceğimiz Nobuyuki Takahashi bu olaya Japonya‘ya özgün bir yorum getirmek istedi. Batıda maskeli balo olarak isimlendirilen bu olay için Takahashi ve arkadaşları yeni isim arayışına girdi. Bu arayış sonrası ise Cosplay isminde karar kılındı.
Biz de sizler için oyun karakterlerinin canlandırılması ile ortaya çıkan cosplayleri bir araya getiriyoruz. Bu galerimizde birbirinden orijinal cosplay çalışmalarını sizler için derledik. Bakalım bu çalışmalardan hangileri hoşunuza gidecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS