PayPal, kripto para işlemlerini İngiltere’ye de getiriyor

PayPal, kripto para işlemlerini İngiltere’ye de getiriyor

PayPal, kripto para işlemlerini İngiltere’ye de getiriyor

Artık ABD’den sonra İngiltere’de de kripto para alım satım işlemleri yapılabilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şirket yaptığı açıklamada, İngiltere merkezli kullanıcıların PayPal hesapları aracılığıyla Bitcoin, Ethereum, Litecoinve Bitcoin Cash alıp satabileceklerini söyledi. Ayrıca PayPal uygulaması, kullanıcıların gerçek zamanlı kripto para fiyatlarını görüntülemelerine ve bu tür para birimlerini satın almanın getirdiği fırsatlar ve riskler hakkında bilgilere erişmelerine olanak tanıyacak.

Uygulamanın ABD’deki tüm kullanıcılarına kripto para alım ve satımı Kasım 2020’de sunuldu. O zamandan beri kullanıcılar kripto ile ödeme yapabiliyorlardı. Şirket, kullanıcıların 1 sterlinlik kripto para birimi satın alabileceklerini duyurdu. Üstelik para birimini hesaplarında tutmak için herhangi bir ücret şartı yok.

Kullanıcılar sadece işlem ve para birimi dönüştürme ücretlerini ödemekle yükümlüler. İngiltere’de başlayan kripto para işlemlerinde ne kadar kripto para satın alabileceğinizle ilgili bir sınır bilgisi henüz mevcut değil. Ancak PayPal’in İngiltere’ye de gelmesiyle kripto para piyasası oldukça canlandı.

Bitcoin bir günde aniden yükselerek 50 bin doları gördü. Aynı şekilde Ethereum piyasası da canlandı. Kripto paranın gün geçtikçe daha çok kullanılabilecek alana sahip olması yatırımcılar açısından sevindirici. Ancak bu ani yükselmelerle yeni başlayanlar için kripto para camiasına giriş yapmak da gün geçtikçe zorlaşıyor.