hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Piyasadaki en iyi kameralı telefon olmaya aday

  Piyasadaki en iyi kameralı telefon olmaya aday
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Vivo, X100 Ultra ve X100s adını taşıyan iki modelin daha yakında piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Bu iki telefon arasından özellikle Ultra modeli oldukça iddialı geliyor. Özellikle de kamerasıyla.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  vivo X100 serisi zaten oldukça etkileyici özelliklere sahip. Hatta kamera konusunda şu anda piyasadaki en iyi modeller arasında yer aldıkları söylenebilir. Ancak vivo X100 Ultra çıtayı daha da yukarı çekecek. Öyle ki Xiaomi bunun iyi kameraya sahip bir telefon değil, arama yapabilen profesyonel bir kamera olacağını söylüyor.

  vivo, X100 Ultra’nın teknik özellikleri hakkında herhangi bir detay paylaşmadı. Ancak daha önce gelen sızıntılar, telefonun E7 AMOLED bir ekrana sahip olacağını gösteriyor. Bu ekranın Quad HD+ çözünürlükte olacağı, yenilenme hızının ise 120 Hz olacağı söyleniyor. Telefonun şu sıralar çıkan çoğu amiral gemisi modelin tercihi olan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alması bekleniyor.

  Telefonun çok konuşulan kamerasının ana lensi 50 megapiksellik Sony Lytia LYT-900 sensörünü kullanacak. Ona üç yardımcı kamera eşlik edecek. Bunlardan biri telefoto, biri geniş açılı, biri de 200 megapiksellik periskop kamerası olacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow