POCO, yeni modelini tanıttı: POCO M4 5G

POCO, yeni modelini tanıttı: POCO M4 5G

POCO, yeni modelini tanıttı: POCO M4 5G

POCO M4 5G özellikleri sonunda kesinleşti. Xiaomi markası bünyesinde üretim yapan POCO, yeni akıllı telefon modelini tanıttı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aslına bakarsanız telefon daha geçtiğimiz günlerde Hindistan pazarı için tanıtılmıştı. Ancak marka, cihazın global sürümü için yeni bir tanıtım etkinliği daha düzenlemeyi uygun gördü. İki telefon arasında gözle görülebilir en ciddi farklılık ise kamera konusunda ortaya çıkıyor. Haydi gelin lafı fazla uzatmadan sizleri POCO M4 5G ile tanıştıralım.

Gücünü MediaTek tarafından üretimi yapılan Dimensity 700 5G yonga setinden alan POCO M4 5G, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı ile beraber geliyor. 6 GB RAM ve 128 GB depolama sürümü de bulunan cihaz, ekran tarafında ise bizleri 6.58 inçlik LCD panel ile karşılıyor. 90 Hz tazeleme hızı sunan bu ekranın yanı sıra telefonda 18W hızlı şarj destekli 5.000 mAh’lik bir de batarya yer alıyor.

POCO M4 5G Hindistan sürümünden kamera tarafında ayrılmış oluyor. Hindistan’da tanıtılan telefon 8MP’lik selfie kamerasına yer verirken, global sürümde bunun 5MP’e düştüğüne şahit oluyoruz.

Ana kamera tarafında ise Hindistan sürümündeki 50MP’in yerini 13MP’lik bir sensörün aldığını söylemek mümkün. Bu kameraya eşlik eden diğer kamera ise 2MP değerindeki derinlik sensörü. Ülkemizde de satışa sunulması beklenen cihazın fiyatı ise henüz belli değil.