PS5’e zam gelmesi bekleniyor

PS5’e zam gelmesi bekleniyor

PS5’e zam gelmesi bekleniyor

PlayStation 5 Türkiye fiyatı zamlanabilir. Konsol sektöründeki önemli isimlerden Sony, yeni nesil konsolunu geçtiğimiz yılın son çeyreğinde satışa sunmuştu. Yani PS5 çıkalı 1 yıldan fazla zaman geçti. Bu süre içerisinde PS5’te yaşanan stok sorunu hiç bitmedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Malum, konsollar tarafında büyük bir çip sıkıntısı var. Haliyle Sony dilediği kadar konsol üretemiyor. Ürettikleri de direkt olarak tükeniyor ve PS5 karaborsaya düşüyor.

Hali hazırda ülkemizde PS5 almak için karaborsaya normal fiyatının daha da üzerinde bir meblağ ödeme yapmanız gerekiyor.

Fakat mevcut şartları düşündüğümüzde, PS5’i önümüzdeki süreçte bu fiyatlardan almak bile hayal olacaktır. Çünkü Sony, artan döviz kuru nedeniyle konsol fiyatlarında güncellemeye gidebilir.

Henüz resmi bir açıklama yok. Fakat geçtiğimiz yıl dolar kurunda yaşanan ani artış sonrasında da benzer bir tutum sergilenmişti. Dolayısıyla Sony önümüzdeki süreçte konsol fiyatlarını arttırırsa karaborsa fiyatları daha da yükselecektir.

Gerçi şu sıralar normal fiyattan PS5 almak isteseniz de almanız çok mümkün değil. Dolayısıyla zam gelmeden makul fiyatlardaki PS5’leri karaborsadan temin etmek zekice olabilir. Elbette bu noktada karar tamamen kullanıcıların.