PUBG, konsol tarafında güncellendi

PUBG, konsol tarafında güncellendi

PUBG, konsol tarafında güncellendi
expand
KAYNAKDonanım Günlüğü

Güncelleme ile PUBG 60 FPS kare hızını konsollarda desteklemeye başladı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

PC’den sonra konsollara da gelen PUBG, güncellemeler ile konsol oyuncularına PC deneyimi sunmaya başlamıştı. Bugün ise yayınlanan PUBG 9.1 güncellemesi ile konsol sahipleri bayram edecek gibi görünüyor. Çünkü bu güncelleme ile PUBG 60 FPS kare hızına sahip oluyor.

Kare Hızı Önceliği ayarında bu sefer bazı heyecan verici değişiklikler de bulunuyor. Kare sınırı artık 60 FPS’ye yükseltildi ve ekran çözünürlüğü, kare hızlarını artırmak için 1920 x 1080 olarak ayarlanacak. Yeni Kare Hızı Önceliği Xbox One X ve PlayStation 4 Pro’da olacak. Ancak bu özellik PlayStation 4 ve Xbox One S modellerine gelmeyecek. PUBG ekibinin belirttiğine göre; 60 FPS’in bu konsollara da sunulması için çalışmalar başlamış durumda.

Ayrıca Performansı artırmak için karakter animasyonu önyüklemesi eklendi. Bu, maçlara girerken daha kısa yükleme süresine ve donma durumlarının biraz azalmasına neden olacaktır. Oyun artık karakter animasyonlarını PUBG’yi ilk başlatırken yüklese de, ilk başlatıldığında yükleme süresinde hafif bir artış olacak.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

PUBG’nin önümüzdeki ay çıkacak olan yeni nesil konsollar olan PlayStation 5 ve Xbox Series X için de güncelleme alması bekleniyor. Bu güncelleme ile muhtemelen yüksek ayarlarda ve 60 FPS hızında oyunu oynamak mümkün olacak. Özellikle Xbox tarafında bu FPS’in 120’ye bile çıkabileceği söyleniyor.

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow