Qualcomm yonga setli saatler belli oldu

Qualcomm yonga setli saatler belli oldu

Qualcomm yonga setli saatler belli oldu

Akıllı telefon dünyasının en önemli işlemci üreticilerinden biri olan Qualcomm, aslında akıllı saat dünyasında da bir hayli etkin. Ancak Amerikalı teknoloji şirketinin bu alanda özellikle de son yıllarda Apple’ın bir hayli gerisinde kalmaya başladığını söylemeliyiz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hatta durum öyle bir hal almaya başladı ki, Samsung bu markanın yonga setlerinin sunduğu performansı beğenmediği için bazı akıllı saat modellerinde kendi ürünü olan Exynos’a yönelmeye başladı. İşte hem müşterilerini memnun etmek hem de rakipleriyle mücadele edebilmek için uzun zamandır yeni bir yonga seti üzerinde çalışan Qualcomm, nihayet geçtiğimiz günlerde yeni modelini resmen tanıttı.

Qualcomm tarafından yeni tanıtılan yonga setleri; Snapdragon W5 Gen 1 ve Snapdragon W5+ Gen 1 isimleriyle piyasaya sürülecek. Öte yandan akıllardaki en önemli sorulardan biri olan, “bu yeni teknolojiden ilk hangi marka yararlanacak” sorusunun yanıtı da belli oldu: Oppo!

Oppo Başkan Yardımcısı Franco Li tarafından yapılan açıklamaya göre, Çinli şirketin yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığı ve birkaç farklı versiyon olarak göreceğimiz Oppo Watch 3’ün en az bir modelinde Qualcomm’un yeni yonga seti kullanılacak.

Performans anlamında %50’ye varan farklar vadeden yeni yonga setleriyle piyasaya çıkacak olan Oppo Watch 3, müşterilerini bunu yapan ilk akıllı saat olma özelliğiyle vurmak istiyor.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber