hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Red Dead Redemption 2 ne kadar sattı

  Red Dead Redemption 2 ne kadar sattı
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  İlk Red Dead Redemption oyunu 2010 yılında satışa sunulmuştu. PlayStation 3 ve Xbox 360’a özel olarak raflardaki yerini alan yapım, oyun severlere vahşi batı tadında bir GTA deneyimi sunuyordu. Nitekim, Red Dead Redemption zamanına göre kaliteli grafikleri, büyüleyici atmosferiyle gayet başarılı bir çizgi yakalamıştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gelen başarı sonrası ikinci oyun üzerine çalışmalar hemen başladı. Yıl 2011 olduğunda Rockstar Games, Red Dead Redemption 2 üzerinde hayli yol kat etmişti. Fakat GTA 5’in geliştirme sürecinde yaşanan aksaklıklar, Red Dead Redemption 2 ekibinin de bu projeye kaydırılmasına neden oldu.

  Nitekim RDR 2’nin çıkışı biraz gecikerek 2018’e kadar sarktı. Fakat görünen o ki Red Dead Redemption 2, ciddi anlamda beklediğimize değmiş.

  Sadece ilk üç gününde yapımcısına 750 milyon dolar kazandıran oyun, para basmaya devam ediyor. Rockstar Games’in de çatısı altında bulunduğu Take Two’dan yapılan son açıklamaya göre, RDR 2 şimdiye kadar 17 milyondan fazla satmış durumda. Bu satış rakamlarına kutulu ve dijital kopyalar dahil edilmiş.

  RDR 2, şimdiden ilk oyunun satış rakamlarını geride bırakmış durumda. Muhtemelen önümüzdeki günlerde PS Store ya da Xbox Live Store’da gerçekleşecek olan bir indirim kampanyasıyla satışlar ikiye de katlanabilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow