Red Dead Redemption 2 Steam 5 Aralık’ta geliyor

Red Dead Redemption 2 Steam 5 Aralık’ta geliyor

Rockstar’ın açıklamasına göre, merakle beklenen video oyunu 5 Aralık günü Steam’de satışa çıkacak. Ancak bu karar o kadar basit değil.

Son dönemde dev oyun yapımcılarının yeniden Steam’e dönüş kararı alıyor olması, oyun endüstrisinin Steam’e bağımlılığını yenmekte başarılı olmadığının ispatı kabul ediliyor.


Kısa süre önce Steam ile bağlarını koparma kararı alan EA’nın, bunu başaramayıp Star Wars Jedi: Fallen Order ile büyük gösteriş yapa yapa Steam’e dönüş yapması çok önemli bir işaretti.


Rockstar, ilk oyunda tüm baskılara rağmen PC oyuncularını dikkate bile almamıştı. Red Dead Redemption’ın yapımcısı ikinci oyunda PC oyuncularının ve Steam’in gücünü inkar edemediğini itiraf etmiş oluyor.


Üstelik bu sırada Epic ve Stadia platformları büyük hamleler yapmışken, yapımcıların tüm bu seçeneklerin yanında Steam’in vazgeçilmez olduğunu kabul ettiğini anlıyoruz.


Steam’i oyuncular için vazgeçilmez yapansa, hem tüm oyunların tek bir platformda erişilebilir olması ve kolayca güncellenmesi… Hem de çok geniş kütüphanesini oyunculara ulaştırmak için sürekli yeni girişimler ve kampanyalarla kalpleri kazanıyor olması…


Çoğu zaman tepkiler çekiyor olsa da Steam’in yaratıcısının da hayatını video oyunlara adamış bir oyunsever olması da platformun sempatik imajının bir diğer nedeni.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS