hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Reddit, canlı sesli sohbetlerini kapatacak

  Reddit, canlı sesli sohbetlerini kapatacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Reddit Talk’u iki yıldan daha kısa bir süre önce COVID-19 salgınının sancıları sırasında piyasaya sürmüştü, ancak şirketin ilgi eksikliği nedeniyle özelliği kaldıracağını duyurdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Reddit, ses özelliklerini hâlâ geleceğinin bir parçası olarak görüyor, ancak diğer önceliklere odaklanmak için bunları şimdilik arka plana atıyor. Talk’a güç veren teknolojinin sağlayıcısının da işlerinin son vermesi uygulamanın sonunu getirdi.

  Bir gönderide, şirket “Sesi dahil etmeden önce uygulamayı daha basit hale getirmek ve daha iyi alt dizin altyapısı oluşturmak gibi – yapmamız gereken önemli işler var” diye açıkladı. “Asıl planımız, bunun üzerinde çalışırken Talk’u sürdürmekti. Ne yazık ki, Talk için kullandığımız 3. taraf ses satıcısı hizmetini kapatıyor. Diğer bir deyişle, bu geçiş sırasında Talk’u canlı tutmak için gereken kaynaklar önemli ölçüde arttı ve bunları karşılayamaz hale geldik” ifadeleri eklendi.

  Ancak kayıtlar hemen silinmeyecek. Geçen yıl 1 Eylül’den sonra gerçekleşen tüm tartışmalar 21 Mart’tan itibaren indirilebilecek. Kayıtların bir kopyasını almak için 1 Haziran’a kadar vaktiniz olacak. Reddit’in Talk’u yeniden canlandırmak veya diğer ses özelliklerini kullanıma sunmak için bir zaman çizelgesi yok.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Pandeminin başlamasından sonra Clubhouse’un popülaritesi patladı ve diğer önde gelen teknoloji şirketlerini kendi versiyonlarını oluşturmak için yarıştı ancak şimdi bu popülerlik oldukça azaldı ve Clubhouse’u kullanan yok.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow