hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Redmi Note 9 serisi güncelleme almaya başladı

  Redmi Note 9 serisi güncelleme almaya başladı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Bir duyum kanalının paylaştığı bilgilere göre, Xiaomi Redmi Note 9 Pro ve Redmi Note 9S için MIUI 14 güncellemesini dağıtmaya başladı. Güncelleme, bu telefonların “Global” versiyonlarına gönderiliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tahmin edilebileceği gibi, yazılım Android 13 yerine Android 12 temelinde geliştirilmiş. Bu telefonlar Android 10 ile piyasaya sürülmüşlerdi ve zaten iki Android güncellemesi almışlardı. Ancak, MIUI 13, bu cihazların MIUI 11 ile piyasaya sürüldükten sonra aldığı üçüncü büyük MIUI güncellemesi oluyor. Xiaomi’nin üç yıl boyunca OS güncellemelerini desteklemesi iyi bir gelişme.

  Her neyse, yukarıda bahsedildiği gibi, güncelleme sadece “Mi Pilot” test kullanıcıları için mevcut. İlerleyen haftalarda, güncelleme “Stable Beta” olarak birkaç normal kullanıcıya ulaşacak, ardından tüm kullanıcılar için son “Stable” sürümü piyasaya sürülecek.

  Böylece, güncelleme Nisan sonunda veya Mayıs başında tüm cihazlar için yayınlanmış olacak. O zamana kadar, kalan Redmi Note 9 serisi modelleri de MIUI 14 beta sürümünde olabilirler. Tabi yine de durumların nasıl gelişeceğini zaman gösterecek. Popüler Xiaomi modelleri için güncelleme müjdesi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow