Rockstar Games, özür diledi

Rockstar Games, özür diledi

Rockstar Games, özür diledi

Şirket “Beklenmeyen teknik sorunları” düzeltmeyi ve koleksiyondaki üç oyunu iyileştirmeyi planlıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Rockstar, “Bu oyunları oynarken sorunlarla karşılaşan herkesten içtenlikle özür dilemek istiyoruz” dedi. “Bu klasik oyunların güncellenmiş sürümleri, kendi kalite standartlarımızı veya hayranlarımızın beklediği standartları karşılayan bir durumda piyasaya sürülmedi.” İlk güncellemenin önümüzdeki günlerde gelmesi planlanıyor ve “bir dizi sorunu çözecek”.

GTA III, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas’ın yeniden düzenlenmiş koleksiyonu geçen hafta geldikten sonra oyuncuların hata ve aksaklık bildirimlerini sosyal medyada paylaşmaya başlaması uzun sürmedi. Oyunlar hakkında “çok bariz, sarsıcı ve saçma sorunlar olduğu, ve oyunun kalite kontrolünden nasıl geçtiğini anlamak zor” gibi yorumlar yapıldı.

Rockstar Launcher hizmetleri de bir günden fazla bir süredir kullanılamıyor, bu da Grand Theft Auto Online ve Red Dead Online’ın koleksiyonunu ve PC sürümlerini bu süre zarfında oynanamaz hale getirdi.

Rockstar, Ekim ayında üçlemenin çıkış tarihini açıkladıktan kısa bir süre sonra, oyunların orijinal sürümlerini dijital vitrinlerden kaldırdı. Şimdi, GTA III, Vice City ve San Andreas’ın klasik versiyonları Rockstar Store’da bir paket olarak PC’ye geri dönüyor. 30 Haziran’a kadar PC’de yeniden düzenlenmiş üçlemeyi satın alan oyuncular, orijinalleri ücretsiz olarak alacaklar. Şirket “Topluluğumuzdan, bu sorunlar üzerinde çalışırken lütfen bu sürümle ilgili saygılı ve medeni bir söylem sürdürmelerini rica ediyoruz” dedi.