hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rockstar Games’den ayrılan Dan Houser yeni bir marka oluşturacak

  Rockstar Games’den ayrılan Dan Houser yeni bir marka oluşturacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Dan Houser yeni bir oyun şirketi kurmak istediğini söyleyerek işleri daha da tuhaf hale getirdi. Normal şartlarda herhangi bir şirketten ayrılma nedeni olarak o şirketin batması gösterilebilir. Fakat Rockstar Games hiç olmadığı kadar güçlü bir dönemde. Onun buradan ayrılışının nedeni başka bir oyun stüdyosu kuracak olması.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dan Houser 23 Haziran 2021 tarihinde Absurd Ventures in Games LTD isminde bir şirket kurdu. Bu şirketin çok yüksek bir ihtimalle oyun stüdyosu olması bekleniyor. Böylece rock star ile rakip hale gelebilecek. Kendisi oyun dünyasının en büyük devleri içerisinde yer alıyor.

  GTA oyununun da yaratıcısı olarak kabul edilen ünlü geliştirici muhtemelen yeni oyun stüdyosu kurmak için Rockstar Games firmasından ayrıldı. O şirketin de kurucusu olan Dan Houser böylece ikinci önemli markasını yaratmayı planlıyor. Fakat ortaya önemli bir detay daha çıktı.

  Bazıları yeni kurulacak olan şirketin sadece yatırım amaçlı olduğunu söylüyor. Ancak bazıları Dan Houser’ın Manhunt’ın 3. oyununu kendi başına yapmak istediği için şirketten ayrıldığını tahmin ediyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow