Samsung Galaxy S7’nin kamerası nasıl olacak?

Samsung Galaxy S7’nin kamerası nasıl olacak?

Android dünyasının en popüler akıllı telefonu olan Galaxy serisi modellere bir yenisi daha eklenecek. 2016’nın Şubat veya Mart aylarında duyurulması beklenen Galaxy S7’nin gövdesi, işlemcisi, ekranı ve boyutları ile ilgili daha önce ortaya çıkan bilgileri sizlere aktarmıştık. Model, bu sefer kamera sensörü ile gündemde.

Daha önce Galaxy S7 modelinde ISOCELL markasının sensörü kullanılacağı söylenmişti. 20 MP çözünürlüğe sahip bu kamera, Galaxy S6’nın 16 MP’lik kamerasına oranla daha iyi bir kalite vaad ediyordu. Ancak yeni iddialar, Samsung’un Sony sensör kullanacağı yönünde. Bunun özel bir sebebi var.


Sony, Xperia Z5 ailesinde IMX300 sensörünü kullanarak büyük dikkat çekmişti. Bu sensör 25 MP çzöünürlüğü destekliyor ve farklı en-boy orantılarına göre özelleştirilebiliyor. Odaklama hızı, lens kalitesi ve video çekim yetenekleri ile dikkat çeken sensörün şimdi, Galaxy S7 modelinde kullanılacağı iddia ediliyor. Galaxy S7 için bu sensör en iyi alternatiflerden biri olabilir.


IFA 2015’te Sony, Xperia Z5 ailesinin kamerasını “dünyanın en hızlı odaklama hızına sahip mobil kamerası” olarak lanse etmişti. Daha sonra bağımsız kuruluşlarca yapılan testlerde kameranın performansı oldukça beğenilmiş ve en iyi akıllı telefon kamerası olarak seçilmişti. Asus tarafında da kamera konusunda ciddi ataklar görüyoruz. Dolayısıyla Samsung’un bu sensörü kullanması oldukça doğal karşılanabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS