Son Dakika

Samsung katlanabilir ekranlı telefon sektöründeki liderliğini sürdürüyor

A A

12.11.2021 - 11:05 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonları ne kadar sattı? Teknoloji tutkunlarının bu soruyu hayli merak ettiğini biliyoruz. Malum söz konusu katlanabilir ekranlı telefonlar olduğunda Samsung’un bu pazarda rakipsiz olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung katlanabilir ekranlı telefon sektöründeki liderliğini sürdürüyor

Zaten katlanabilir ekranlı telefon üretebilen birkaç marka bulunuyor. Bu markalarda Motorola ABD için, Xiaomi ise Çin için üretim bandını çalıştırmakta. Huawei ise şu sıralar kendi kabuğuna çekilmiş durumda. Doğal olarak geriye sadece Samsung kalıyor.

Hali hazırda Türkiye pazarında da katlanabilir ekranlı telefon satan tek ismin Samsung olduğunu söyleyebiliriz. Peki Samsung’un katlanabilir ekranlı modelleri beklentileri ne derece karşılıyor?

Güney Koreli teknoloji devi geçtiğimiz günlerde katlanabilir ekranlı telefon satışlarıyla ilgili bir değerlendirmede bulundu. Güney Koreli şirket tam olarak sayılar vermese de Z Flip 3 ve Z Fold 3’ün beklentilerin üzerinde bir satış çizgisine sahip olduğunu belirtti.

Zaten bu telefonların beklenenin altında fiyatlarla çıkması, çok satmasında önemli bir etken oldu. Hatta bu iki modelin ülkemizde de beklenenin altında etiketlerle satışa sunulduğunu söyleyebiliriz.

Önümüzdeki süreçte Samsung katlanabilir ekran teknolojisini orta segmente taşıyarak müşteri kitlesini genişletmeyi planlıyor. Bakalım Güney Koreli teknoloji devi bu stratejisinde ne derece başarılı olabilecek? Bekleyip göreceğiz.