hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Samsung, S23 Ultra’nın ekranına fazlasıyla güveniyor

  Samsung, S23 Ultra’nın ekranına fazlasıyla güveniyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  OLED pazarının çok büyük bir bölümüne hükmeden Samsung, genel itibariyle amiral gemisi telefonlarındaki en kaliteli ekranlara sahip diyebiliriz. Bu yüzden Galaxy S23 Ultra, ekranı ile çok konuşulacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şunu söylemek mümkün. Apple’ın öve öve bitiremediği iPhone ekranlarını da Samsung tasarlıyor. Dolayısıyla Samsung’un kendi amiral gemisi modelleri için daha kaliteli bir ekran tasarlamasının önünde hiçbir engel bulunmuyor.

  Bilindiği üzere Samsung bu yılın ilk çeyreğinde yeni amiral gemisi modellerini tanıtacak. Son dönemde bu modellere ilişkin daha fazla detay duymaya başladık. Özellikle de S23 Ultra modeliyle ilgili.

  Sızdırılan son bilgilere göre S23 Ultra modelinde muazzam bir ekran deneyimi söz konusu olacak. Samsung bu modelde tam 2000 nitslik bir ekran tasarlamayı planlıyor. Bu gerçekten de muazzam bir parlaklık düzeyi. Daha basit olması açısından şöyle bir karşılaştırma yapabiliriz. Apple’ın öve öve bitiremediği iPhone 14 Pro ve Pro Max modelindeki maksimum parlaklık 1500 nits’ti. Yani Samsung Galaxy S23 Ultra ekranı iPhone 14 Pro ve Pro Max’e oranla 1.3 kat daha parlak bir ekranla gelecek.

  Elbette bunların şimdilik söylentiden ibaret olduğunu da hatırlatalım. Sonuçta Samsung tarafından yapılmış resmi bir açıklama söz konusu değil.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow