hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Samsung yeni güncelleme için hazırlıklara başladı

  Samsung yeni güncelleme için hazırlıklara başladı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Her ne kadar Android’in mucidi Google’ın kendisi de bir akıllı telefon üreticisi konumunda olsa da, yine de hiçbir markanın Android’i Samsung kadar iyi temsil edemediği bir gerçek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte bu yüzden Güney Koreli teknoloji devinin bu kategoride atacağı her adım, diğer markalar için de referans niteliği taşıyor.

  Bilindiği üzere Samsung, yakın zamanda amiral gemisi modellerinden başlayarak Android 13 tabanlı One UI 5 güncellemesini servis etmeye başlayacak. Bununla birlikte Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve One UI’nın üst düzey yöneticisi Hyesoon Jeong tarafından yapılan açıklama, şirketin çoktan One UI 6 çalışmalarına başladığını gösterdi.

  Jeong tarafından verilen bilgilere göre Samsung, One UI 6 sürümüyle birlikte “kesintisiz güncelleme” özelliğine geçiş yapacak. Daha önce Google tarafından açıklanan ve muhtemelen kısa bir süre içerisinde bütün Android markaları için zorunlu hale gelecek olan bu özelliğe göre telefonlar artık yeni sürüm güncellemelerini arka planda otomatik olarak yapacaklar. Bunun anlamı yeni bir Android sürümü geldiğinde bunun indirilmesi, kurulması gibi olayların manuel olarak yapılmasının önüne geçilmiş olunacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow