Silinen fotoğraflar geri nasıl getirilir?

Silinen fotoğraflar geri nasıl getirilir?

Yıllardan beri bilgisayar kullanan hemen herkes günün birinde yanlışlıkla fotoğraflarını silmiştir. Kimi zaman CTRL+SHIFT+DEL kombinasyonuyla, kimi zaman da çöp kutusunun yanlışlıkla temizlenmesi sonucu fotoğrafların kalıcı olarak silinmesinin verdiği acıyı ancak yaşayanlar tarif edebilir.

Oysa fotoğrafları yanlışlıkla sildikten sonra saç baş yolmanın, ah vah etmenin pek de bir manası yok. Bugün başını EaseUS Data Recovery Wizard programının çektiği ücretsiz yazılımlar aracılığıyla silinen fotoğrafları geri kurtarabilmek pekala mümkün.

Sahip olduğu gelişmiş algoritmalar sayesinde fotoğrafların silindiği harici veya dahili hard diski detaylı olarak tarayan, analiz eden ve kurtarma işlemini başarıyla gerçekleştiren bu programın ücretsiz olmasına çok şaşıracaksınız. Ancak gerçekten hiçbir ücret ödemeden 2 GB’a kadar olan fotoğraf ve diğer uzantılardaki dosyaları kurtarmak bu program sayesinde çok kolay.

Neden EaseUS Data Recovery?

Piyasada var olan onlarca fotoğraf kurtarma uygulamasına kıyasla EaseUS Data Recovery Wizard programını tercih sebebi kılan bazı özellikler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

● Sayısı bini aşkın dosya türünü destekliyor.

● Mac OS X ve macOS versiyonları mevcut. Hatta akıllı telefon uygulaması bile var.

● RAW fotoğraflar dahil olmak üzere akla gelebilecek her türden fotoğraf dosyası uzantısını geri kurtarabiliyor.

● Önde gelen markalara ait dijital kameralar, hafıza kartları, HDD, SDD, USB, GoPro, uçan drone modelleri gibi her türden depolama cihazını destekliyor.

● Yanlışlıkla silinen, format atılan, çalışmayan, işletim sistemi çöken, SD kartı bozulan tüm depolama birimlerinden dosya kurtarabiliyor. Sistem dosyalarının RAW haline geldiği diskler de buna dahil.

● Silinen dosyaları geri getirme yeteneği yalnızca fotoğraflarla sınırlı değil. Ses dosyalarının yanı sıra e-postalar, Word, Excel, PowerPoint ve PDF’lerin yanı sıra Outlook PST uzantılarını da kurtarabiliyor.

Ancak en önemlisi, başlangıçta herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. 2 GB’dan büyük dosyaları kurtarmak içinse ücreti karşılığında programı satın almanız lâzım.

Silinen fotoğraflar geri nasıl getirilir?

Sistemin çökmesi, hard diskin formatlanması veya fotoğrafların kalıcı olarak silinmesi sonucu kaybolan dosyalarınızı geri getirebilmek için öncelikle EaseUS Data Recovery Wizard programını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor. Ardından fotoğraf kurtarmak için izleyeceğiniz adımlara bu adresten ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf kurtarmak ise diğer uzantılardaki dosyaları kurtarmaktan pek de zor değil.
● Kurtarma işlemini yapmak istediğiniz harici veya dahili depolama alanını seçin. Ardından “Tara” butonuna basın.

● Uygulama çalışmaya ve sistemi taramaya başlayacaktır. Bitince karşınıza dosyalar, uzantılarına göre sıralanmış şekilde gelecektir.

● Geri kurtarmak istediğiniz fotoğraflar küçük kare formatında listelenir. Önizleme yaptıktan sonra “Geri kurtar” butonuna basmanız yeterli.

Tarama yaptığınız diskin büyüklüğüne göre bu işlem 1-2 saati bulabilir, hatta geçebilir de. Eğer TB’larca büyüklükteki diskler söz konusuyla 8-9 saati geçtiği olabiliyor.
Daha sağlıklı sonuç almak için sistem taramasını açın ve arkanıza yaslanın. Program silinen fotoğraflarınızı kurtarmak adına gereken her yolu deneyecek ve sizi memnun edecek sonuçlar elde edecektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS