hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Siri’nin kullanım oranı arttı

  Siri’nin kullanım oranı arttı
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  Apple tarafından geliştirilen akıllı asistan Siri, 2011 yılında iPhone 4s ile birlikte kullanıma sunulmuştu. Şirketin bir çok ürününde kullandığı asistanın kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Akıllı asistanın aylık aktif kullanıcı sayısı Apple tarafından açıklandı. 9 Şubat’ta piyasaya sürülecek HomePod’un duyurusu sırasında yapılan açıklamaya göre, yarım milyardan fazla cihaz asistanı aktif olarak kullanıyor.

  Apple’ın iOS 11’i tanıttığı Dünya Geliştiriciler Konferansı sırasında akıllı asistanın aylık 375 milyon kişi tarafından kullanıldığı paylaşılmıştı. Akıllı asistanın kullanıcı sayısı iOS 11 ve MacOS High Sierra ile birlikte önemli ölçüde arttı. Yakında piyasaya çıkacak HomePod’un satışları ile birlikte akıllı asistanın kullanımının daha da artması bekleniyor.

  Asistan yapılan güncelleştirmelerle birlikte birçok yeni özelliğe kavuştu. Birçok kullanışlı özelliğe sahip olan asistan, halihazırda İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca dillerinden çeviri yapabiliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow