Sizin için sekmesi yeni özelliklere kavuşuyor

Sizin için sekmesi yeni özelliklere kavuşuyor

Sizin için sekmesi yeni özelliklere kavuşuyor

Twitter, web ve mobil uygulamalarını varsayılan olarak en son açtığınız zaman çizelgesi sekmesine güncelliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bundan sonra kronolojik Takip Edilenler sekmesine baktıktan sonra uygulamayı kapatırsanız, geri döndüğünüzde kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Sekme varsayılanı bugün web’de kullanıma sunuluyor ve Android ve iOS uygulamalarında da “çok yakında” kullanılabilir olacak.

Sizin İçin akışını sevmediyseniz bu özellikten kaçınma seçeneği de işinizi kolaylaştıracak. Güncelleme, Twitter’ın geçen yıl Elon Musk’ı satın almasının ardından müşterilere yaklaşımıyla ilgili eleştirilerle karşı karşıya kalmasının ardından geldi. Sosyal ağ artık üçüncü taraf istemcileri yasaklayarak geliştiricileri popüler uygulamaları kapatmaya ve Mastodon gibi rakip hizmetlere yönelmeye zorluyor.

Bu uygulamaların çoğu, kullanıcılara zaman çizelgesi görünümleri üzerinde daha fazla kontrol sağladı. Elon Musk platformu satın aldığından beri çoğu şey değişti ancak bu değişiklikler pek istenen yönde olmadı.

Şirket ciddi işten çıkarmalar yaptıktan sonra reklam verenler tarafında ciddi kayba uğradı. Bu da gelirlerin yüksek miktarda düşmesine sebep oldu. Bu durumları düzeltmeye çalışan platform daha fazla güncelleme ile sorunların önüne geçmeyi hedefliyor desek yanlış olmaz.