Snap çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkaracak

Snap çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkaracak

Snap çalışanlarının yüzde 20’sini işten çıkaracak
expand
KAYNAKDonanım Günlüğü

6.400’den fazla çalışanı olan şirket, bu hafta içinde insanları işten çıkarmaya başlayacak.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Snap, Engadge gibi büyük platformların yorum taleplerine dönüş yapmadı. Yakın zamanda Pixy selfie drone’da geliştirmeyi durduran şirketin donanım bölümünde kesintiler yaşanacak.

Yayınlanan rapor, geliştiricilerin Snapchat’te oyunlar ve mini uygulamalar oluşturmasına yardımcı olacak araçlar üzerinde çalışan bir grubun kesintilerden en çok etkilenenler arasında olacağını öne sürüyor. Şirketin 2017’de satın aldığı ve bağımsız olarak çalışmaya devam ettiği sosyal harita uygulaması Zenly departmanının işten çıkarımdan ciddi anlamda etkilenmesi bekleniyor. Rapora göre reklam satış ekibi de yeniden yapılandırılacak.

Birçok önemli teknoloji şirketini etkileyen ekonomik yavaşlamanın ortasında hisse senedi fiyatının Ocak ayından bu yana yüzde 80 düştüğünü gören şirket için zor bir yıl oldu. Snap, daha az yeni işe alım getirirken maliyetleri düşürmeye çalışacağını söyledi.

Şirket, Nisan-Haziran çeyreği için zayıf kazanç sonuçları açıkladı ve bu da hisselerinin yüzde 40 düşmesine neden oldu. Şirket için son zamanlardaki parlak noktalardan biri, bir hikayeyi kimin yeniden izlediğini görme ve bir arkadaşı sohbet geçmişinin en üstüne sabitleme gibi yeni özelliklere erken erişim sağlayan aylık 4 dolarlık Snapchat+ abonelik hizmetidir. İlk ayda 1 milyondan fazla kişi kaydoldu diyebiliriz.

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow