hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Snapchat TikTok benzeri AR müzik lensler üzerinde çalışıyor

  Snapchat TikTok benzeri AR müzik lensler üzerinde çalışıyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Snapchat Sony Music Entertainment ile bir müzik lisans anlaşması imzaladı. Ortaklık, Snapchat’in kullanıcılarının Sony sanatçılarının şarkılarına erişebileceği anlamına geliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bugünkü duyuruyla birlikte şirket, tüm büyük müzik etiketleriyle lisans anlaşmaları yaptı. Snap, yeni AR müzik filtrelerini kullanıma sunarak bu dönüm noktasından yararlanmayı planlıyor.

  “Yakında” şirket, filtreye yerleştirilmiş önceden seçilmiş şarkıları içeren bir set yayınlayacağını duyurdu. Ek olarak, bir şarkıya eşlik ediyormuş gibi görünmenizi sağlayan ayrıca sizi ve bir arkadaşınızı animasyonlu bir müzik videosuna ekleyen başka bir set daha gelecek. Kısacası Snapchat, TikTok ve Instagram’a daha çok benzeyecek. Yeni özellikler daha çok filtreleme konseptine odaklanacak.

  Snap’in bunu neden yaptığını öğrenmek için çok uzağa bakmanıza gerek yok. Geçen yıl Sesler özelliğini kullanıma sunmasından bu yana şirket, kullanıcılarının 1,2 milyardan fazla video oluşturduğunu ve bunun yaklaşık 77 milyar görüntülemeye ulaştığını belirtiyor.

  Başka bir deyişle, Snapchat’in etkileşim ölçümleri için müzik harika oldu. Ancak bu kadarı platforma yetmedi. Şirket eski günlerine dönebilmek için bünyesine son dönemlerin trendlerini eklemeye kararlı görünüyor. Bu kadarı platform için yeterli olacak mı göreceğiz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow