Snapdragon 8 Gen 3 gün sayıyor

Snapdragon 8 Gen 3 gün sayıyor

Snapdragon 8 Gen 3 gün sayıyor

Qualcomm, geçmiş modeline oranla daha yüksek performans ve enerji verimliliği sunan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin lansman tarihini belirlemiş durumda.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şirket, bu yeni amiral gemisi yonga setinin duyurusunu genellikle beklenenden daha önce yapacak ve bu 24-26 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

Geleneksel olarak Qualcomm, Maui, Hawaii’deki Snapdragon Zirvesi’nde büyük duyurularını yapar. Fakat bu kez, önceki yıla kıyasla yaklaşık bir ay öncesinde bu duyuru gerçekleşecek. Elimizdeki bilgilere göre, bu yeni yonga seti Snapdragon 8 Gen 1 ve Gen 2 serilerindeki 1+2+2+3 yapıdansa yeni bir 1+5+2 mimarisiyle donatıldı.

Yonga setinin içerisinde 1x Cortex-X4 prime çekirdek, 5x Cortex-A720 çekirdek, 2x Cortex-A520 çekirdek ve Adreno 750 GPU olduğu belirtiliyor. Bu kombinasyon, önemli bir performans artışı vadederken, CPU’nun L3 önbelleği de 8 MB’den 10 MB’ye yükseltildi.

Çinli duyumcu Digital Chat Station‘a göre, Xiaomi 14 serisi Kasım ayında piyasaya sürülecek ve Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga setini kullanan ilk telefonlar olacak. İlerleyen aylarda, vivo X100 serisi, iQOO 12 serisi, Redmi K70 serisi, OnePlus 12 ve Realme GT5 gibi modellerin de bu yonga setini kullanması bekleniyor. Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti için çıkış tarihi belli oldu.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber