Sony, 100 MP’lik bir kamera sensörü hazırlıyor

Sony, 100 MP’lik bir kamera sensörü hazırlıyor

Sony, 100 MP’lik bir kamera sensörü hazırlıyor

Bugün artık bir akıllı telefonun en önemli özelliklerinden biri kamerası haline gelmiş. Çünkü çoğu kullanıcının telefon alırken baktığı ilk özelliklerden biri bu oluyor. Bu yüzden akıllı telefon üreticileri de telefonlarında sundukları kameraları daha da geliştirmek için birbirleriyle yarışıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Son dönemde akıllı telefon pazarında pek etkili olmasa da Japon teknoloji devi Sony de bu yarışın içinde yer alıyor. Şirket, akıllı telefonlarında kullanacağı 100 megapiksellik bir kamera sensörü üzerinde çalışıyor.

Gelen haberlere göre Japon teknoloji devi, bu 100+ megapiksellik kamerasını diğer şirketler gibi amiral gemisi akıllı telefonlarında kullanmayacak. Bunun yerine bu gelişmiş kamerayı orta segment telefonunda kullanacak.

Amiral gemisi sınıfında halihazırda 100 megapiksele yaklaşan kameralar gördüğümüz için bunun şirket için oldukça mantıklı bir hamle olduğunu söyleyebiliriz. Sony belki amiral gemisi sınıfında Apple ve Samsung gibi rakiplerle yarışamıyor ama orta segmentte böyle bir özellik sunarak piyasadaki en iyi kameralı orta segment telefonlardan birine sahip olabilir.

Telefon kameraları konusunda şu anda yarışı önde götüren şirket Samsung. Samsung, 200 megapiksellik HP1 sensörünü yakın gelecekte telefonlarına entegre etmeyi planlıyor.

Bu arada Sony’nin geliştirdiği bu 100 megapiksellik kamera ilk olarak şirketin orta segment telefonlarından birine kullanılacak olsa da zamanla diğer şirketlerin telefonlarında da karşımıza çıkabilir. Çünkü bildiğiniz gibi Honor gibi bazı markalar telefonlarının kameralarında zaman zaman Sony’nin kamera teknolojilerini kullanıyor.