Sony yeni model PS5 ile dengeleri değiştirecek

Sony yeni model PS5 ile dengeleri değiştirecek

Sony yeni model PS5 ile dengeleri değiştirecek

Sony yeni PS5 modeli için fiziksel bir disk sürücüsü olmayan modeli üzerinde çalışıyor, gelen raporlarda ayrıca firmanın üçüncü bir varyantın yolda olduğunu gösteriyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İlginç bir şekilde, Japon teknoloji devi, en yeni nesil PS5 konsollarında şimdiden küçük değişiklikler yapıyor. Ancak yeni bir değişiklik, yeni konsolların tasarımında köklü bir değişiklik getirebilir gibi görünüyor. Görünüşe göre, PS5’in gelecek sürümlerinde çıkarılabilir bir disk sürücüsü olabilir.

Rapora göre marka, PS5’i arkada bulunan bir USB Type C bağlantı noktası üzerinden konsola bağlanacak çıkarılabilir bir disk sürücüsü ile piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu aynı zamanda Sony’nin harici optik sürücüyü konsolla birleştirmeyi seçebileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, şirketin bu harici sürücüyü ayrı olarak satmayı seçmesi de tamamen olası diyebiliriz.

Şirket genellikle her 3 ila 4 yılda bir konsolunun yeni çeşitlerini piyasaya sürüyor. Bu nedenle, yeni PS5 modelinin önümüzdeki iki yıl içinde piyasaya sürülmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Ancak Slim veya Pro modellerinden farklı olarak, marka bu sefer ayrılabilir bir disk sürücüsü getirmeyi planlıyor gibi görünüyor. Bu aynı zamanda PlayStation 5’in üretim maliyetini de düşürebilir bu şekilde kullanıcılara daha uygun fiyatta satışa sunabilir.