Splatoon 3, 9 Eylül’de kullanıma sunulacak

Splatoon 3, 9 Eylül’de kullanıma sunulacak

Splatoon 3, 9 Eylül’de kullanıma sunulacak

Nintendo ise bunun için özel bir program ayarlıyor. Söz konusu Akış, 10 Ağustos’ta başlayacak ve yaklaşık 30 dakika sürecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Nintendo bu yılki destek paketinde Switch sürümlerinden birine bazı özellikler getirecek. Splatoon’un gelişine özel olarak yayınlanacak olan sunumu Nintendo’nun Youtube kanalından izleyebilirsiniz. Şirket genellikle ana oyunları için piyasaya sürülmeden önce özel etkinlikler düzenlemesiyle biliniyor. Şirketin bunu yapmasındaki sebep ise oyunlara genel bir bakış sunmayı hedeflemesi ve oyun severlere oyunu satın almadan önce bir karar vermelerini sağlaması gibi hedefler yer alıyor.

Bu arada şirket, 9 Eylül’de gelen oyun tasarımlarını içeren bir Pro Controller ve taşıma çantasıyla birlikte bu ayın sonlarında Splatoon 3 temalı Switch OLED’i piyasaya sürecek. Splatoon 3, şirket tarafından Switch konsolu için geliştirilen ve yayınlanan bir üçüncü şahıs nişancı video oyunu. Splatoon serisindeki öncekiler gibi, oyun da hikaye odaklı tek oyunculu modun yanı sıra rekabetçi çevrimiçi çok oyunculu maçlardan oluşuyor. Oyunun belli bir hayran kitlesi var ancak ülkemizde çok fazla bilinmiyor. Global anlamda hayranları olan oyunun gelişi geniş kitleler tarafından sevinçle karşılandı diyebiliriz.

Bu kapsamda özel bir etkinlik düzenleyecek olan şirket yeni uygulaması ile oyunu oyun severlere tanıtmayı hedefliyor. Eğer siz de bir konsol sahibi iseniz özel etkinliği izleyebilir ve oyun hakkında bilgi edinebilirsiniz.