hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Spotify ABD’de abonelik ücretlerine zam yaptı

  Spotify ABD’de abonelik ücretlerine zam yaptı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Bu zamlar diğer pazarlara da yansıyabilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Spotify, Netflix, YouTube gibi dijital servislerin bugün artık gündelik hayatın değişilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Ancak bu servislerin kullanıcılara maliyeti de her geçen biraz daha artıyor.

  Bir yandan bu servislere yenileri eklenirken, diğer yandan şu anda kullandıklarımızın abonelik ücretleri sürekli yükseliyor. YouTube Premium, Netflix, PlayStation Plus gibi servisler, son aylarda birkaç kez zam haberleriyle gündeme geldiler. Görünen o ki önümüzdeki dönemde de bu zam haberlini sık sık duyacağız. Daha bu hafta o haberlere bir yenisi daha eklendi.

  Son dönemde abonelik ücretlerine birkaç kez zam yapan Spotify, bu hafta yeni bir zam kararı daha aldı. Platformun ABD’deki aylık paket fiyatlarına zam yapıldı. Bu zam şimdilik Türkiye’deki abonelik ücretlerine yansımış değil. Ancak daha önce de pek çok kez şahit olduğumuz üzere, global pazarda yapılan zamlar er geç ülkemizde de fiyatlara yansıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD’de daha önce 10.99 dolara abone olunan Premium paketin aylık abonelik ücreti 11.99 dolara yükseldi. Bu da yaklaşık yüzde 10’luk bir artış anlamına geliyor. Bunu Türkiye’deki fiyatlara olduğu gibi yansıttığımızda Premium paketin aylık abonelik ücreti 59.99 TL’den 65.99 TL’ye çıkacaktır. Neyse ki şimdilik bu tarz bir fiyat güncellemesi duyurulmuş değil.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow