Spotify, sesli kitaplar sekmesine fazlasıyla yoğunlaşmaya başladı

Spotify, sesli kitaplar sekmesine fazlasıyla yoğunlaşmaya başladı

Spotify, sesli kitaplar sekmesine fazlasıyla yoğunlaşmaya başladı

ABD’deki kullanıcılar, bir web bağlantısı aracılığıyla bağımsız satın alma işlemlerine izin veren biçim için özel bir bölüme sahip olacak. Lansman sırasında şirket, kütüphanesinin 300.000’den fazla kitap içereceğini söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Spotify son dönemlerde müzik dinleme uygulaması olmaktan çıkıp ürün yelpazesine farklı özellikler de eklemeye başlamıştı. Bu kapsamda podcast gibi uygulamalarla birlikte sesli kitaplara da bir yönelim başladı.

Müzik ve podcast’lerin yanı sıra kendi bölümlerine ek olarak, sesli kitaplar ana sayfada önerilerinizde görünecek. Sesli kitaplar sekmesine girdiğinizde, açılışta Spotify’dan bir seçki koleksiyonu göreceksiniz.

Zamanla bu bölüm, hizmette sizin için önerilen diğer içerikler gibi etkinliğinize göre uyarlanacak. Hizmetin kitap kitaplığı, sanatçılar, albümler, şarkılar ve podcast’ler gibi arama sonuçlarında da görünecek.

Bir sesli kitap seçtiğinizde, oynat düğmesinde başlığı henüz satın almadığınızı gösteren bir kilit simgesi göreceksiniz. Bunu yapmaya karar verirseniz, dinlemeye başlamak için sizi Spotify’a geri göndermeden önce işlemi tamamlamak için bir bağlantı sizi bir tarayıcıya bağlayacak.

Satın alınan tüm kitaplar otomatik olarak kitaplığınızda görünecek ve çevrimdışı dinleme için uygun olacak. Podcast’ler gibi, hizmet de hız kontrolleri sunacak, böylece tercih ettiğiniz hızda dinleyebilirsiniz. Spotify, bunun platformundaki sesli kitapların “ilk yinelemesi” olduğunu belirtti. Şirket, diğer pazarlara açılmadan önce özelliği denemeyi ve nelerin değiştirilmesi gerektiğini görmeyi planlıyor.