Squid Game bazı tartışmalara konu olmaya başladı

Squid Game bazı tartışmalara konu olmaya başladı

Squid Game bazı tartışmalara konu olmaya başladı

Yüzlerce borçlu insanın nakit ödül için yarışmasına odaklanan Squid Game dizisi, insanların çocuk oyunları oynarken hayatlarını ortaya koymasından ibaret. Dizi yayınlandığı zamandan beri herkes tarafından çok sevildi. Ancak okullarda bazı öğretmenler ebeveynleri diziye karşı uyarmaya başladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çocukların oyunlardaki bazı detayları özenerek tekrarlamalarından endişelenen okul yönetimi aileleri uyarıyor. Bölümlerin çoğu, yarışmacıların öldürüldüğünü veya ciddi şekilde yaralandığını gösteren oldukça şiddetli sahneler içeriyor.

İngiltere’deki bir ilkokul ebeveynlere, programı izleyen çocukların diziye özenerek oyun alanında birbirlerini vuruyormuş gibi yaptıklarına dair durumu anlatan bir mektup yayınladı.

Mektupta şunlar belirtiliyor: “Sevgili Ebeveynler/Bakıcılar, Birkaç çocuğumuzun Netflix’te Squid Game izlediğini fark ettik. “Oyun alanında bu oyunun kendi versiyonlarını oynamaya başlayan çocukların sayısının arttığını fark ettik – bu da arkadaşlık grupları arasında çatışmalara neden oluyor. Bunu izleyen çocuklar, grafik gerçekçi şiddet sahnelerine maruz kalıyorlar ve ne yazık ki çocuklar, TOLERA EDİLMEYECEK oyun alanında bu davranışları sergiliyorlar. Bu programın yaş sınırının 15 olarak derecelendirildiğini bilmenizi isterim.”

“İLK OKUL YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR İÇİN UYGUN DEĞİLDİR. Bu davranışları taklit eden veya gösteren her çocuk, ebeveynleri aranır ve yaptırım uygulanır.” ifadeleri yer aldı.

“Lütfen bu TV programının çocuklarınız için tehlikelerinin farkında olun ve olumlu davranışları pekiştirin. Ayrıca lütfen birbirinizi vuruyormuş gibi davranmanın uygun olmadığını ne de kabul edilebilir olduğunu açıkça paylaşın. Lütfen çocuklarınızı güvende tutmamız için bize destek olun.” “Bu gösteriye ve diğerlerine yanıt olarak, şiddet ve çevrimiçi zararlar hakkında ekstra dersler koyduk.”

TikTok platformunda popüler olan akımlar gibi Squid Game de gençlerin zarar görmesine sebep olabilir.