hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Star Wars Jedi serisinin devamı olacak

  Star Wars Jedi serisinin devamı olacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Çok yakında ikinci oyunu satışa çıkacak olan Star Wars Jedi serisinin yönetmeni, bu seriyi bir üçlemeye dönüştürmek istediğini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tüm zamanların en sevilen bilim-kurgu serilerinden Star Wars, bir yandan film ve dizileriyle gündeme gelirken, bir yandan da yeni oyunlarıyla adından söz ettiriyor. Dizi tarafında Andor ve The Mandalorian gibi yapımlarla izleyicilerin karşısına çıkan seri, oyun tarafında da ise son yıllarda daha çok Star Wars Jedi serisi ile gündeme geliyor.

  Hatırlayacağınız gibi bu serinin ilk oyunu olan Star Wars Jedi: Fallen Order, 2019 yılında oyun severlerle buluşmuş ve yoğun ilgi görerek bugüne kadar çıkan en başarılı Star Wars oyunlarından biri olmuştu. Fallen Order’ın çıkışından kısa süre sonra duyurulan devam oyununu da bu yaz oyun severlerle buluşacak. Biz bu yeni oyunun çıkışını beklerken, olası bir üçüncü oyun için umutlanmamızı sağlayan bir açıklama geldi.

  28 Nisan’da oyun severlerle buluşacak olan devam oyunu Star Wars Jedi: Survivor’ın yönetmeni olan Stig Asmussen, bu hafta verdiği bir röportajda yaptığı açıklamalarda bu serinin üçüncü oyunla devam edebileceğinin sinyallerini verdi. IGN’e konuşan Stig Asmussen, en başından beri Jedi serisini bir üçleme olarak görmek istediğini söyledi. Asmussen bununla da kalmadı ve Survivor’ı hazırlarken, hikayenin buradan sonra nereye gitmesini istedikleri konusunda da bir yol haritası belirlediklerini söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Elbette bu serinin kaderi Stig Asmussen’e değil Electronic Arts’a bağlı. Bu yüzden Asmussen çok istese de üçüncü bir oyun yapılmayabilir. Ancak serinin arkasındaki ekibin üçüncü bir oyun için istekli olması ve bu isteklerini açıkça bir röportajda belirtiyor olmaları, stüdyo içinde de bu ihtimalin gündemde olduğunu gösteriyor. Bu da üçüncü bir Jedi oyunu görme ihtimalimizi epey kuvvetlendiriyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow