hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Starfield tekrar ertelendi

  Starfield tekrar ertelendi
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Oyunun şimdi 6 Eylül’de gelmesi planlanıyor. Bethesda daha önce 11 Kasım 2022’ye erteledikten sonra bu yılın ilk yarısında çıkış yapması gerekiyordu. Microsoft, oyuna ayrıca ilgi çekmek istemediğinden Ocak ayında Xbox’ın Developer Direct etkinliğinde Starfield yer almadı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Oyun yönetmeni Todd Howard, bir çıkış tarihi duyurusunda “Size göstermemiz gereken çok şey var” dedi. “Oyun, bizden bekleyeceğiniz pek çok ayırt edici özelliğe sahip, ancak aynı zamanda çok benzersiz bir deneyim.” ifadelerini kullandı.

  Starfield Direct, Xbox ve Bethesda’nın büyük yıllık yaz gösterisinden hemen sonra prömiyer yapacak. İkili etkinlikler E3’ün hemen öncesinde gerçekleşecek, ancak Microsoft’un bu yıl fuara resmi olarak dahil olup olmayacağı belli değil. Bu arada Bethesda, kooperatif vampir avı oyunu Redfall’ı Mayıs ayında yayınlayacak.

  Oyun severlerin heyecanla beklediği yapım tekrar ertelenme alsa da kısa sürede oyun severler ile buluşacak. Bu yıl oyuncular için bazı iyi gelişmeler mevcut. Microsoft ayrıca Discord ses destekli PS sürümümü de piyasaya sürdü. Bu sayede oyuncular oyun oynarken diledikleri kişi ile rahatça konuşma lüksüne de sahip olacaklar.

  Daha fazla ayrıntının ise yakında gelmesi bekleniyor. Oyun şirketleri son dönemlerde piyasadaki açığı kapayacak adımlar atıyorlar. Bu yıl çoğu açıdan iyi gelişmeler yaşanıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow