Starlink abonelik fiyatları nihayet düşüyor

Starlink abonelik fiyatları nihayet düşüyor

Starlink abonelik fiyatları nihayet düşüyor

Starlink’in yaptığı duyuruda, “Yerel piyasa koşullarınızdaki fiyat indirimi faktörleri ve müşterilerimiz arasındaki satın alma gücü paritesini yansıtması amaçlanıyor” denildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dünyanın dört bir yanındaki yerlerden indirimler bildiriyor. Örneğin, Reddit’te Birleşik Krallık’taki bir kişi, aylık ücretlerinde 75 pound (89 poundan), Meksika’da 1,100 dolar MXN’ye (2.299 dolar MXN’den) ve Almanya’da 80 euroya (100 eurodan) bir düşüş bildirdi.

Şili ve Brezilya’daki kullanıcılar ise %50 civarında fiyat indirimleri bildiriyor. Her ülkedeki Starlink’in ilgili hizmet sayfalarında bir kontrol noktası, yukarıdaki iddiaları destekler durumda.

Doların yabancı para birimlerine karşı değer kazandığı ABD’de durum daha az net. Nevada’daki bir kişi 85 dolara (110 dolardan) bir indirim yapıldığını bildiriyor, ancak Starlink’in kendi sayfalarında, donanım kitinin bir kerelik 599 dolarlık satın alınmasından sonra hala 110 dolarlık bir aylık abonelik fiyatı gösteriliyor. ABD’den olduğunu iddia eden birkaç kişi daha fiyat indirimi almadıklarını belirtiyor.

Şimdiye kadar, indirimli aboneliklerin ardından hızda bir azalma veya katı veri sınırlarının eklenmesinden söz edilmiş değil. SpaceX ve T-Mobile, bugün Elon Musk’ın “bağlantıyı artırma” planlarını duyurmak için hazır olacağı ortak bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinliğin yeni fiyatlandırma ile herhangi bir ilişkisi olup olmadığı belli değil.