hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Starseed terimini taşıyan içeriklerde patlama yaşanıyor

  Starseed terimini taşıyan içeriklerde patlama yaşanıyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Bazı insanlar “yıldız insanları veya yıldız tohumları” gibi tabirler kullanarak, gezegeni iyileştirmek ve insanlığı “altın çağa” yönlendirmeye yardımcı olmak için Dünya’ya başka boyutlardan geldiklerine dair iddialar atmaya başladılar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bunlar kulağa biraz çılgınca gelebilir ancak internette 4 milyondan fazla sonuç mevcut. TikTok, Instagram ve Facebook’ta videolarının başka bir dünyadan geldiğine inanan çok sayıda insan var.

  Gerçekten de #starseed terimini taşıyan içerikler, TikTok’ta 1 milyardan fazla görüntüleniyor. Dünya’da reenkarne oldukları söylenen “Dünya ruhlarının” aksine, yıldız tohumları burada doğmak için başka bir gezegenden yeniden uyandıklarına inanıyorlar. Yıldız tohumları, ilahi alemler ile Dünya arasındaki kanallar olduklarına ve meditasyon yoluyla galaksiler arasında taşınabileceklerine inanıyorlar. Diğer bir deyişle uzaylı olduklarını söylüyorlar.

  Starseeds ayrıca, insan sınırlamalarını aştığı ve ruhun dili olduğu söylenen bir iletişim biçimi olan “hafif dil” ile iletişim kurabileceklerine inanıyorlar. Üç uzman psikolog bu durumu “Forer etkisine” bağlıyor. Bu etki adını psikolog Bertam Forer’dan alıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu etki, insanların aslında geniş bir kitlede görülen belirsiz ve genel özellikleri kendilerine özelmiş gibi yorumlamasından kaynaklanıyor. Yıldız tohumu olduğuna inananlar, bir yıldız tohumu olup olmadığınızı anlamanın birkaç yolu olduğunu iddia ediyor. Bunlar, yaşamda anlam aramayı ve aidiyet eksikliği hissetmeyi içeriyor. Uzaylı olmanın belirtileri arasında manevi olmak ve güçlü bir sezgi (bilme) duygusuna sahip olmak da bir yıldız tohumunun nitelikleri arasında.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow