hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

    Steam’in aylık kullanıcı sayısı ne kadar?

    Steam’in aylık kullanıcı sayısı ne kadar
    expand

    PC oyunculuğu için mihenk taşı niteliğinde olan Steam’in aylık aktif kullanıcı sayısı açıklandı. İşte Steam hakkındaki son detaylar.

    Haberin Devamıadv-arrow
    Haberin Devamıadv-arrow

    PC oyunculuğunun bugünlere gelmesinde Steam’in önemli bir yeri olduğunu söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Valve tarafından kurulan bu sistem, PC kullanıcılarının oyunlarını internet üzerinden satın alarak dijital kütüphanelerinde saklamalarını sağlıyor. Üstelik Steam’in sunduğu avantajlar bu kadarla da sınırlı değil. Yılın belli dönemlerinde oyuncular için yaklaşık olarak 10 gün süren indirim kampanyaları hazırlayan Steam, online oyunlar için de önemli bir vitrin.

    Büyük oyun geliştiricilerin yanı sıra, küçük oyun yapımcılarının da çıkış noktası olan bu sistem, PC oyunculuğunda korsanın hızlı ilerleyişini de durdurmuş durumda. Peki dünya çapında bu kadar yaygın olan bir ağın aylık kullanıcı sayısı ne kadar?

    Geçtiğimiz gün Indigo 2017 kapsamında sahne alan Alden Kroll, konu hakkında bazı önemli açıklamalarda bulundu. Valve’in yetkili isimlerinden biri olan Kroll, Steam’in günlük bazda 33 milyon, aylık bazda ise 67 milyon aktif kullanıcısının bulunduğunu dile getirdi.

    Açıkçası bu rakamların beklenilenin bir tık altında olduğunu da itiraf etmek gerekiyor. Zaten Steam’i aktif olarak kullananların önemli bir bölümü, Counter Strike Global Offensive gibi online tabanlı oyunlar için bu platformu tercihliyor.

    Haberin Devamıadv-arrow
    Haberin Devamıadv-arrow

    Dip not olarak şunu da belirtelim. Bu aktif kullanıcı sayısının içerisinde, Steam’i çevrimdışı modda kullananlar dahil edilmemiş durumda.

    Sıradaki Haberadv-arrow
    Sıradaki Haberadv-arrow