Street Fighter 6 vaat ettiğinden fazlasını sunuyor

Street Fighter 6 vaat ettiğinden fazlasını sunuyor

Street Fighter 6 vaat ettiğinden fazlasını sunuyor

Street Fighter 6 oyununu oynayanlar şu yorumları kullandı: “Bilgisayar ekranımı patlayıcı renklerle dolduran özellikle destansı bir hikaye sunan Yakuza benzeri Dünya Turu beni içine çekti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sokaktaki rastgele kavgalar fazlasıyla ilgi çekici. Chun Li’nin bitmeyen ölümcül tekme dizileriyle ortalığı kasıp kavuran oyun yeniden evdeymiş gibi hissettiriyor. Street Fighter 6, Street Fighter’ın geri döndüğünü kanıtlıyor.”

Karakterler şimdiye kadar gördüklerimizden daha büyük ve muhteşem bir şekilde canlandırılmışlar. Karakterlerin hepsi farklı ve kişilikle dolu. Her serideki karakterlere özel harekeler bu yeni oyunda da karşımıza çıkıyor. Street Fighter’ın özel hareketlerinin varlığını sürdürmesinin bir nedeni var: Öğrenmesi kolay, ancak tutarlı bir şekilde başarmak için pratik gerektiriyor. Yine de yeterince iyi oynarsınız kolayca kolunuzun bir uzantısıymış gibi yapabilirsiniz. Bir hadouken ustasıysanız, parmaklarınızın etrafında şimşek çakması bile hissedebilirsiniz.

Yeni izleyicilere açılma çabasıyla oyun, özel hareketlere dikkat çekici yeni bir yaklaşım getiriyor. Hayranların sevdiği klasik kontrollere ek olarak, düğme girişlerini önemli ölçüde basitleştiren “Modern” bir şema ve oyunun yapay zekasının direksiyona geçmesi için “Dinamik” kontroller de var. Modern mod, hafif, orta ve ağır saldırılar için altı ayrı yumruk ve tekme düğmesini üç düğmeyle değiştirmiş. Yön pedini nasıl tuttuğunuza bağlı olarak farklı saldırıları etkinleştiren bağımsız bir özel hareket düğmesi de var.

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber