Son Dakika

Switch satışları 50.3 milyonu geçti

Switch satışları 50.3 milyonu geçti

Switch satışları 50.3 milyonu geçti

Wii U ile büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Nintendo 2017 yılında satışa sunduğu Switch ile adeta küllerinden doğmuştu. Hibrit yapısıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Switch kısa süre içerisinde önemli bir satış başarısına ulaştı.

İlk etapta güçsüz yapısından ötürü 3. parti oyun yapımcılara Switch’e mesafeli yaklaşmıştı. Fakat satışlar belli bir eşiğin üzerine çıkınca Switch’teki oyun sayısı da arttı. Nintendo Switch PlayStation 4 ve Xbox One’dan güçsüz olduğu için AAA tarzındaki pek çok yapım bu konsol için yayınlanmıyor. Fakat oyun yapımcıları bu durumun da çaresini buldu. Yeni oyunları Switch’e port etmekle uğraşmak istemeyen yapımcılar, PS3 için çıkmış eski yapımları Switch’e getirmeye başladı

Nintendo geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Switch Lite’ı satışa sunarak konsolun hibrit yapısını tamamen taşınabilir konsola çevirmişti.

Lite modelin çıkmasıyla birlikte Switch satışları tekrardan hareketlendi. VGChartz tarafından paylaşılan bilgilere göre Switch satışları 50.3 milyonu geçmiş durumda. Hali hazırda dünyanın en çok satan 6. Konsolu olan Switch bu temposunu sürdürecek gibi görünüyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Switch’in en çok sattığı ülke 17.4 milyonla Amerika Birleşik Devletleri. Sonrasında ise 11.8 milyonla Japonya geliyor.