hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tam 1 Milyar Yahoo hesabı çalındı

  Tam 1 Milyar Yahoo hesabı çalındı
  expand

  1 milyar Yahoo hesabı çalındı. Bu açıklama Yahoo’nun kendisinden geldi. Geçtiğimiz Eylül ayında 500 milyon hesabı etkileyen bir hack skandalı yaşayan şirket bu sefer çok daha kötüsünün yaşandığını duyurdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yahoo yine hack skandalı ile çalkalanıyor. Bu sefer tam 1 milyar Yahoo hesabı çalındı. Yaşanan olay geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleşen ve 500 milyon hesabı etkileyen olaydan iki kat daha vahim.

  Yahoo tarafından yapılan açıklamada, 1 milyar hesabın etkilenebileceği belirtilen hack olayının Ağustos 2013’te gerçekleştiğinin tespit edildiği ve çalınan veriler arasında kullanıcıların isimleri, e-posta adresleri, telefon numaraları, doğum tarihleri ve şifreleri olduğunu söylendi. Yahoo yetkilileri kullanıcıları hesaplarının şifrelerini değiştirmeleri yönünde uyarırken, önlem olarak güvenlik sorularının da kaldırıldığını belirtti.

  Hack olayından etkilenenler arasında ABD hükümetinde ve ordusunda çalışan 150.000 kişinin de yer aldığı gelen haberler arasında.

  1 milyar yahoo hesabı çalındı

  2012 yılında oldukça iddialı bir şekilde Yahoo’nun başına geçen ancak bir türlü aradığı başarıya ulaşamayan Marissa Mayer için yeni bir kara leke oldu. Yeni hack skandalının Yahoo’nun Verizon’a satılmasına kısa bir süre önce ortaya çıkması da Yahoo’nun geleceğini tehlikeye soktu. Verizon, Haziran ayında Yahoo’yu 4,8 milyar dolara satın almaya karar vermiş, satışın 2017’nin ilk çeyreğinde olacağı belirtilmişti. Olay üzerine bir açıklama yapan Verizon ise “Yahoo kendi içindeki araştırmayı sürdürürken biz de durum değerlendirmesi yapacağız. Son bir karara varmadan önce bu olayın etkilerini inceleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow