Tekken oyunu duyuruldu

Tekken oyunu duyuruldu

Tekken oyunu duyuruldu

Oyun dünyasının en sevilen dövüş oyunu serilerinden olan Tekken için ağustos ayı dolu dolu geçecek gibi görünüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bildiğiniz gibi Netflix’in anime Tekken dizisi Tekken: Bloodlines, bu ay izleyiciler ile buluşacak. Tekken hayranları bu anime dizi için beklerken, oyun tarafında da kendilerini heyecanlandıracak bir sürprizle karşılaştı.

Tekken serisinin arkasındaki stüdyo olan Bandai Namco, kısa süre önce Evo 2022’de gerçekleşen Tekken 7 finalleri sırasında yeni bir Tekken oyunu için kısa bir tanıtım videosu yayınlandı. Evo 2022’de gösterilen bu tanıtım videosuyla birlikte yeni Tekken oyununun yolda olduğu duyurulmuş oldu.

Bandai Namco, yeni Tekken oyununu açık açık duyurmak yerine sadece yayınladığı videonun sonuna yeni oyunun geldiğinin sinyallerini veren kısa bir klip koyduğu için oyun hakkında bilinenler oldukça kısıtlı. Ancak bu yeni projenin heyecanla beklenen Tekken 8 olduğu tahmin ediliyor.

Elbette sadece ipuçları verilen bu projenin yeni bir Tekken Ball oyunu ya da bazıların iddia ettiği gibi seriyi sıfırlayacak yeni bir oyun olması da mümkün ancak stüdyonun bunun yerine Tekken 8 ile ana seriyi devam ettirmesi daha olası görünüyor.

Serinin son oyunu olan Tekken, ilk olarak 2015 yılında atarilere özel olarak yayınlanmış, iki yıl sonra konsollara gelmişti. Oyunun ilk çıkışının üzerinden yedi yıl geçmiş olması, yeni Tekken oyununun çıkışı için zamanın geldiğini gösteriyor. Bunun Tekken 8 mi yoksa farklı bir proje mi olacağını bekleyip göreceğiz.