Tesla araçları konuşma özelliği kazanıyor

Tesla araçları konuşma özelliği kazanıyor

Tesla araçları gün geçtikçe daha farklı özellikler kazanmaya başlıyor. Özellikle de yapay zekanın geliştiği şu son dönemlerde Tesla, kendisinden beklenenin de üzerine çıktı.

Tesla şirketi yapay zekayı ağırlıklı olarak otonom sürüş için kullanıyor. Bu alanda Apple gibi şirketlerle bile rekabet halinde olan Tesla, etraftaki araçları görebilecek ve ona göre manevra alacak araçlar geliştiriyor. Son olarak şirket hava durumu gibi konularda da sürücülere bildirimde bulunabilecek sinir sistemlerine sahip oldu.


Bundan iki yıl kadar önce yapay zeka takımını yönetmesi için Andrej Karpathy işe alındı. Onun yaptığı çalışmalar sonuç verdi ve şirket araçlara farklı özellikler getirdi. Bunlardan bir tanesi de Tesla araçlarının konuşma özelliği oldu.


Tesla CEO’su Elon Musk tarafından paylaşılan bir tweet herkesi şaşırttı. Bir Tesla arabası yolda ilerlerken çevresindeki insanlara birşeyler söyledi. Karşıdan karşıya geçen birisine Tesla arabası, “ordan bakıp durma, atla” dedi. Bu video gerçekten de ürkütücüydü. Ancak bir o kadar da Tesla kullanıcılarını heyecanlandırdı.


Tesla araçlarının giderek daha fazla özellik kazanması, kullanıcıların elektrikli araçlara olan ilgisini arttırıyor. Son olarak geliştirilen bu özellik, ilgiyi daha da fazla arttıracak gibi görünüyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS