Tesla, oldukça ilginç bir arıza ile gündeme geldi

Tesla, oldukça ilginç bir arıza ile gündeme geldi

Tesla, oldukça ilginç bir arıza ile gündeme geldi

Tesla, hem elektrikli araç sektörünün öncüsü hem de lüksün ve gücün sembolü. Bugüne kadar hep yüksek fiyatı ve havalı dış tasarımı ile gündeme gelen Tesla, aslında oldukça ciddi sağlamlık sıkıntılarına sahip.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Birçok defa kronik sorunlara dikkat çekebilmek için bir araya gelen Tesla kullanıcıları da bu durumun en önemli göstergelerinden biri. Ancak yaşanan son olay, Tesla’ya duyulan güveni ciddi şekilde sarsabilir.

İddialara göre henüz 1 hafta önce aracıyla seyahat eden bir kullanıcı, yolda gittiği anda aracının direksiyonunun düşmesiyle neye uğradığını şaşırdı. Araçta eşi ve çocuğu da bulunan talihsiz sürücünün en büyük şansı ise o an herhangi bir virajı dönmüyor oluşu ve arkasından gelen bir aracın bulunmayışıydı. Bu sayede kontrollü bir şekilde durmayı başaran araç sahibi, derhal telefonuna sarılarak durumu fotoğrafladı.

Her ne kadar bu durum şu an için bir iddiadan ibaret olsa da daha önce de Tesla marka bir başka model aracın direksiyonu düşmüş, hatayı kabul eden Amerikalı şirket ise aracı onararak sahibine geri iade etmişti. O olayın da Tesla sahibinin otoparkında gerçekleşmesi yine bir facianın önüne geçmişti.