hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Threads, daha fazla kontrol sağlayacak

  Threads, daha fazla kontrol sağlayacak
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Herhangi birinin gönderilerinizden alıntı yapabilmesini istemiyorsanız, artık yalnızca takip ettiğiniz kişilerin bunu yapmasına izin verme seçeneğiniz var.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Veya hiç kimsenin gönderilerinizden alıntı yapamayacağı şekilde de ayarlayabilirsiniz. Instagram Başkanı Adam Mosseri bu hafta sonu güncellemeyi duyurdu ve bunun “Threads’in daha olumlu bir yer kalmasına yardımcı olacağını” umduğunu söyledi.

  Platform, bu özelliği geçen ay bir grup Threads kullanıcısı arasında test etti ancak şimdi herkesin kullanımına sunuluyor.

  Şu anda aylık 150 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan platform, Instagram’dan bazı araçları ödünç alarak güvenliği ve genel kullanıcı deneyimini geliştirmek için yavaş yavaş daha fazla özellik ekliyor.

  Geçtiğimiz ay, kullanıcıların filtreleyerek çıkarılmasını istedikleri belirli terimleri belirleyebilmeleri için Gizli Kelimeler özelliğini tanıttı. Threads ayrıca, gönderilerin seçilen bir son kullanma tarihinden sonra manuel veya otomatik olarak arşivlenmesine yönelik seçenekleri de yakın zamanda test etmeye başladı.

  Twitter’ın çöküşünü fırsat gören Meta uygulamayı sunmuştu ancak yine de çok fazla ilgi göremedi denebilir. Buna rağmen farklı özellikler ekleyerek büyümeye devam eden platform daha da fazlasını eklemeye devam edecek. Zamanla X kadar büyük olur mu bilinmez ancak o yolda çalışmalar sürüyor denebilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow