TikTok fenomeni insanlık adına utandırdı

TikTok fenomeni insanlık adına utandırdı

Gün geçmiyor ki yeni yayınlanan TikTok videosu nedeniyle başkasının adına utanmayalım. Bundan kısa bir süre önce ABD’li sağlık çalışanları tarafından cenaze dansı videosu yayınlanmıştı. Henüz bunun üzerinden çok zaman geçmeden yeni fenomen videoları ortaya çıktı.

ABD’li Josh Popkin 3 milyon civarında takipçisi olan bir TikTok fenomeni. Onun metroda çektiği bir video büyük tepki topladı.

New York metrosunda bir TikTok fenomeni tarafından yapılan şaka bütün tepkilerin ona yönelmesine neden oldu. Metroya giden fenomen çevredekilere mısır gevreği isteyip istemediklerini sordu. Hemen ardından elindeki plastik kabın içinde bulunan Mısır gevreğini yere döktü.

Bu durum karşısında neye uğradığını şaşıran yolcular İlk başlarda pek tepki veremedi. Hemen ardından teker teker o bölgeyi terk etmeye başladılar. Görüntülerde mısır gevreğinin çok fazla olduğu ve bir vagonun neredeyse yarısını kirlettiği görülüyor. İşin daha kötü taraflarından birisi de metro zeminini orada çalışan işçilerin temizlemek zorunda kalması. TikTok fenomeni işçilerin bunu yapmak zorunda kalacaklarını zaten en başta belirtmişti.

Birçok TikTok kullanıcısı, fenomeni platforma şikayet etti. Hesabının kapatılmasını isteyen kişiler onun bu yaptığını bencilce buldu. şimdiye kadar New York içerisinde yaklaşık olarak 22.000 civarı kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Bu tür faaliyetler ve şakalar hastalığın yayılmasını daha da hızlandırıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS