hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TikTok, güvenlik özelliklerini arttırıyor

  TikTok, güvenlik özelliklerini arttırıyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Şirket bu kapsamda daha geniş bir girişimin parçası olarak belirli içerik türlerine yaş kısıtlaması getirmenin yeni yolları üzerinde çalışıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Uygulama, bu yılın başlarında, daha “yetişkin” içeriği tanımlamasına yardımcı olmak için İçerik Düzeyleri adı verilen yeni bir derecelendirme sistemini tanıttı. Şimdi, şirketin bu çabalarla ilgili başka bir güncellemesi var.

  Bir blog gönderisinde şirket, şirketin “müstehcen, müstehcen veya sınırda olan içeriği” otomatik olarak tanımlamak için kullandığı “sınırda müstehcen modelin” yeni bir sürümünü başlattığını söylüyor. Bir TikTok sözcüsüne göre, yeni model, uygulamanın kurallarını açıkça ihlal etmeyen ancak daha genç kullanıcılar için uygun olmayabilecek sözde “sınır içeriği” videoları daha iyi tespit edebiliyor.

  TikTok, bu tür içeriği önerilerden filtreleyen tek platform değil. Instagram, uzun süredir sınırda olan içeriği de tavsiyelerinden çıkarmaya çalıştı. Daha “yetişkinlere uygun” temalara sahip olan ancak açık çıplaklık içermeyen içeriğin otomatik sistemler tarafından tutarlı bir şekilde algılanması uzun süredir daha zor. TikTok, yeni sistemin ne kadar doğru olduğuna dair ayrıntılar sunmadı, ancak şirketin son 30 gün içinde “genç hesapların 1 milyondan fazla müstehcen video izlemesini engellediğini” paylaştı. Başka yerlerde, uygulama aynı zamanda içerik oluşturucuların videolarını yetişkin izleyicilerle sınırlandırma özelliğini de kullanıma sunuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow