hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TikTok SharePlay özelliği farklı amaçlar için kullanılabilecek

  TikTok SharePlay özelliği farklı amaçlar için kullanılabilecek
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Birlikte video izleyip müzik dinlemek isteyenler TikTok SharePlay özelliği ile bunu sağlayabiliyor. Birçok iOS 15 kullanıcısı tarafından tercih edilen özellik TikTok için büyük bir devrim yaratabilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sosyal medya platformları birlikte video izleme veya müzik dinleme gibi aktivitelere yönlendirebilir. Böylece aynı anda birden fazla kullanıcı sağlamak mümkün oluyor.

  Bu özellik son derece basit bir mantıkla çalışıyor. Sizin ekranınızda yer alan akış veya diğer videolar başka bir kullanıcı tarafından da izlenebiliyor. SharePlay; Disney+, Hulu, HBO Max, Twitch gibi birçok platformda halihazırda zaten kullanılıyor. Şimdi ise TikTok gibi sosyal medya platformlarına gelmeye başladı.

  Bu yeni özellik ile birlikte çok önemli bir detay daha geliyor. Normal şartlarda TikTok platformunda ilgi alanlarınıza göre kişiselleştirilen “sizin için” bölümü değişecek. Burada “bizim için” ismi yer alacak. Yani hem siz hem de karşıdaki kullanıcı videoları izleyip sizinle vakit geçirebilecek.

  Sosyal görüşmelerin çok daha azaldığı şu yıllarda gelen özellik son derece önemli. Birçok kişi normalde birlikte yaptığı video veya müzik aktivitelerini sosyal medyada gerçekleştirebilecek. Fakat konu ile ilgili küçük bir soru işareti var. “Bizim için” isimli akış bölümü kimin algoritmasına göre belirlenecek. Yani hangi kullanıcı burada ön planda olacak. TikTok SharePlay özelliği bu tür soru işaretlerine de sahip.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni özellik aynı zamanda birlikte ders çalışmak isteyen kişiler için de son derece ideal. Yani TikTok burada aslında çok fazla seçenek sunmaya çalışıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow