Tinder, flört uygulamasında bazı değişikliklere gidiyor

Tinder, flört uygulamasında bazı değişikliklere gidiyor

Tinder, flört uygulamasında bazı değişikliklere gidiyor

Şirket, yaşlı kullanıcıları içeren ve “önemli ölçüde fazla” ücretlendirme uygulamasını sorgulayan yeni bir raporun ardından, artık eski kullanıcılardan Tinder Premium kullanmak için daha fazla ücret almayacağını söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mozilla ve Uluslararası Tüketiciler tarafından hazırlanan rapor, Tinder+ fiyatlandırmasının kullanıcıdan kullanıcıya ne kadar değişebileceğini ayrıntılı olarak açıkladı. Rapor, altı ülkede (ABD, Hollanda, Yeni Zelanda, Kore, Hindistan ve Brezilya) Tinder+’a kaydolan “gizli müşterilere” dayanıyordu. Rapora göre, 30 ila 49 yaş arasındaki Tinder kullanıcılarından Brezilya hariç her ülkede genç meslektaşlarına göre ortalama yüzde 65,3 daha fazla ücret alındı. Tinder’ın, yaşa dayalı fiyatlandırması, flört uygulaması için uzun zamandır bir tartışma kaynağı olmuştur. Piyasaya sürüldüğünde şirket, yaşlı kullanıcılardan daha fazla ücret aldıklarını söylemişti. Bunun ardından şirket bir çok bölgede politikasıyla ilgili problem yaşadı.

Ancak Tinder bazı bölgelerde bu uygulamayı sona erdirme sözü vermiş olsa da, birçok ülkede farklı fiyatlar sunmaya devam etti. Consumers International‘ın en son raporu, flört uygulamasının abonelik fiyatlarının ne kadar değişebileceğini vurguluyor. Rapora göre en düşük fiyat 4,95 dolar, en yüksek fiyat 24,54 dolar oldu. Hollanda’da en düşük 4,45 dolar ve en yüksek 25,95 dolar olmak üzere 31 farklı fiyat vardı. Şimdi şirket, yaşa dayalı fiyatlandırmayı tamamen bırakmayı planladığını söylüyor. Pazar günü yayınlanan bir blog yazısında şirket, “bu yılın ikinci çeyreğinin sonuna kadar tüm pazarlardaki tüm üyelerimiz için yaşa dayalı fiyatlandırmayı ortadan kaldırmayı planlıyoruz” dedi.